TIENS küüslauguõli

Küüslauk oli tänu oma antibakteriaalsetele omadustele hinnatud juba iidsetel aegadel. Seda on Kesk-Aasias, Indias ja Hiinas aastasadu kasvatatud. Kuigi paljudes maades kasutatakse küüslauku tänapäeval eelkõige maitseainena, on sellest saanud ka oluline allikas ravimite tootmises.

Tootekood: T10 Kategooriad: ,

Küüslauk (Allium sativum L.) on üks inimorganismile mitmekülgseima toimega taimi. Selle toime on põhjalikult uuritud ja dokumenteeritud. Kõige varajasemad andmed küüslaugu kasutamisest pärinevad perioodist 3000 a e.Kr. Sellest ajast on küüslauku sajandeid kasutatud maitsetaime ja säilitusainena, kuid samuti ravimina nakkushaiguste ning seedesüsteemi parasiitide vastu. Kaasaegse teaduse poolt on leidnud kinnitust küüslaugu desinfitseerivad, bakteriostaatilised ja parasiitidevastased omadused, kuid leitud on ka palju uusi seniteadmata omadusi.Üheks neist on vereringet parandav toime.

KOOSTIS

Toidulisand TIENS küüslauguõli sisaldab küüslauguekstrakti (küüslauguõli). 3 kapslit ekstrakti võrdub 10 küüslaugusibulaga. Preparaat on lõhnatu.
Farmakoloogilisest vaatepunktist on küüslaugu üheks olulisemaks komponendiks orgaanilised väävliühendid. Need määravad ära taime spetsiifilised omadused. Väävliühendite hulka kuulub alliin, mis sünteesitakse allitsiiniks ning seejärel ajoeeniks, allüül-oligo- ja polüsulfiidideks ja vinüülsulfiidideks. Samuti sisaldab küüslauk flavonoide, nukleosiide, ensüüme, vitamiine (A, C jne) ning mikro- ja makroelemente (teiste seas kaaliumit, rauda, fosforit, naatriumi ja kaltsiumi). Küüslaugust saab ka essentsõli. Essentsõli destilleeritakse jahvatatud küüslaugust. Esmalt hakati seda küüslaugust tootma 19. sajandi lõpus. Küüslaugu essentsõli sisaldab mitmete polüsulfiidide kompleksi, mis annab küüslaugule selle maitse ja aroomi. Küüslauguõli täpsem koostis sõltub küüslaugu päritolust ning saagikoristuse ajast. Õli sisaldab peamiselt diallüüldisulfiide, allüültrisulfiide ning allüülmetüültrisulfiide.
TOIME:
– Katsed on tõestanud, et küüslauguõli toetab südame tervist.
– Uurimistulemused viitavad ka sellele, et küüslauk reguleerib mikroveresoontes verd.
– Mitmed uuringud kinnitavad, et küüslauk aitab säilitada normaalset kolesterooli- ja vererasvade taset. On leitud, et küüslaugul on positiivne mõju veresuhkru metabolismile.
– Küüslauguõlist võib olla kasu hingamisteede hea tervise säilitamisel; küüslaugu üheks olulisemaks omaduseks on antioksüdandina toimimine – seega võib küüslauk toetada organismi antioksüdatiivseid omadusi.

KASUATMINE

Võta 2 kapslit 3 korda päevas toidulisandina koos toiduga.

 

Shopping Cart