TIENS korditseps

63.22

„Imeseene“ hiina kedristõlviku e korditsepsi omadused on Hiina meditsiinis olnud teada juba iidsetest aegadest alates. Kõige värskemad teadusuuringud on hiinlaste uskumusi kinnitanud ning toonud välja taimeliigi Cordyceps sinesnsis mitmed kasulikud omadused organismi loomuliku kaitsevõime tugevdajana, kehafunktsioonide toetajana ning üldise enesetunde parandajana. Purgis 100 kapslit.

Laost otsas

Tootekood: T9 Kategooriad: ,

Cordyceps sinesnsis, või pigem Ophiocordyceps sinensis, eesti keeles hiina kedristõlvik – selline on seeneliigi teaduslik nimetus alates 2007. aastast, kuid seda tuntakse ka kui korditsepsi. Soojaperioodil kasvab see seen nagu iga teinegi, talvel aga saavad teatud tõugud seene peremeesorganismiks. Ellujäämiseks surmab ja mumifitseerib seen putuka ning toitub siis sellest. Korditsepsi leidub looduslikult Tiibetis ja Nepalis 3000 kuni 5000 meetri kõrgusel merepinnast.

Himaalaja karjuste poolt umbes poolteist tuhat aastat tagasi avastatud seen leidis Hiina taimemeditsiinis kiiresti rakendust kui energiat andev, vananemisvastane, dementsust ennetav ja füüsilist seisukorda parandav ravimtaim. Tänu oma haruldusele ning „maagilistele“ omadustele on korditseps väga kõrges hinnas. Iidses Hiinas said seda endale lubada vaid õukondlased ja ülikud. Tänapäeval kasvatatakse seda „imeseent“ bioreaktorites. Aastas toodetakse miljoneid tonne, et kõik soovijad saaksid selle kasulikest omadustest osa.

TIENS toodetes kasutatakse seda erakordset toimeainet uuendusliku biotehnoloogia kaudu, kuid samas on säilitatud preparaadi looduslikkus.

KOOSTIS

Korditsepsi peamised toimeained on korditseptiin ja adenosiin – aktiivained, mille olemasolu seenes määrab nende viljakuse. Need ained mängivad rolli paljudes bioloogilistes protsessides, näiteks energia transpordis rakkude vahel. Teiste aktiivainetena on tootesse lisatud polüsahhariide, hiina kedristõlviku hapet ning vitamiine A, B, C ja E, 16 hapet, superoksiidi dismutaasi, aga ka tsinki, seleeni, magneesiumi ja kaaliumi.
TOIME
• Suurendab keha vastupanuvõimet.
• Suurendab isu, kasulik paranemisperioodil.
• Annab energiat, parandab vastupidavust, vähendab väsimust, mistõttu võib parandada tulemusi spordis.
• Viiruste- ja bakteritevastase toimega, näiteks stafülokoki (Staphylococcus aureus) suhtes.
• Aitab veresuhkrutaset tasakaalustada.
• Toetab hingamiselundkonna, eriti kopsude tööd ning hapniku omastamist (kiirendab rakkude kohandumist madala hapnikutasemega).
• Parandab meeste potentsi.

KASUTAMINE

1–2 kapslit kaks korda päevas. Preparaati tuleb võtta tühja kõhuga toidukordade vahel, koos sooja veega.
Oluline teave
On oluline meeles pidada, et korditseps väljutab kehast rohkesti kaltsiumi, mistõttu soovitatakse seda kaltsiumipuuduse vältimiseks tarvitada koos kaltsiumipreparaadiga.
Toidulisand ei sobi kasutamiseks rasedatele ning imetavatele naistele ning alla 12-aastastele lastele.
Korditsepsi preparaat võib vähendada immunosupressiivsete ravimite (immuunsüsteemi toimet pärssivad ravimid, mis ennetavad näiteks siirdatud organite äratõukamisreaktsiooni) toimet, seepärast tuleb toidulisandi kasutamisest oma arsti teavitada.

Shopping Cart