TIENS BIOKALTSIUMI PULBER

33.05

Kaltsium on elutegevuseks hädavajalik keemiline element. Kaltsiumil põhinevad paljud keha funktsioonid, näiteks osaleb see ainevahetuses ja vere hüübimises. Kaltsiumil on põletiku- ja allergiavastased omadused, see tagab närvisüsteemi korrapärase töö. Eelkõige on aga kaltsium meie luude ja hammaste ehitusmaterjaliks. Karbis 10 kotikest.

Laost otsas

Tootekood: T4 Kategooriad: ,

Mida rohkem organism kaltsiumi lapsepõlves ja noorukieas saab, seda tõenäolisemalt on tugevam n-ö täiskasvanu maksimaalne luumass, mis saavutatakse umbes 30 aasta vanuselt. 30. ja 50. eluaasta vahel püsib luumass stabiilsena ning hakkab siis langema. See protsess võib aga alata ka varem, kuna kuni 99% kaltsiumist ladestub luudesse, aga ainult 1% kudedesse. Keha üritab ise sobivat kaltsiumitaset hoida. Kui kaltsiumitase on ebapiisav, hakkavad luud seda eraldama. See viib luude dekaltsifikatsioonini, mis muudab luud traumade suhtes tundlikumaks ning suurendab osteoporoosi riski. Kaltsiumipuudus põhjustab ka rahhiiti ja hambakaariest. Samuti mõjutab kaltsiumipuudus närvisüsteemi, võib muuta inimese närvilisemaks ja kergestiärrituvamaks ning põhjustada unetust. Täiskasvanu kaltsiumivajadus on umbes 1000 mg päevas. Siiski sõltub kaltsiumivajadus vanusest ja soost. Rohkem kaltsiumi vajavad lapsed ja noorukid intensiivsetel kasvuperioodidel, rasedad ja imetavad, aga ka menopausi kogevad naised ning vanurid. Toiduga saame umbes 400 mg kaltsiumi päevas, peamiselt piimast, juustust, jogurtist ning muudest piimatoodetest. Ka kala on rikas kaltsiumiallikas. Lisaks võib kaltsiumi omastamist vähendada liigne tee, kohvi ja alkoholi tarvitamine ning muudes toodetes sisalduvad komponendid, näiteks tera- ja köögiviljades sisalduv füthape. Ka suhkru- ja rasvarohke toit vähendab kaltsiumi omastamist. Kaltsiumipuuduse korral on lisaks sobivatele toitumisharjumustele kasu toidulisandist. TIENS on loonud kaltsiumilisandite sarja, mis vastab erinevatele organismi vajadustele. Biokaltsiumi pulber on universaalne toode, mis sisaldab kaltsiumi ning vitamiinikompleksi. Kõik TIENSi kaltsiumilisandid sisaldavad orgaanilist ioniseeritud kaltsiumi, mis imendub organismis hästi (umbes 95% ulatuses).

KOOSTIS

Preparaat sisaldab kergesti omastatavaid ioniseeritud kaltsiumiühendeid, mida saadakse loomaluudest. Tasub meeles pidada, et ka looduslikult esineb kaltsium ioniseeritud kujul. Kehasse sisenedes muudetakse kaltsium molekuliks (mittelahustuvaks kaltsiumisoolaks). Sellised molekulid ei suuda rakkudesse siseneda – rakumembraanist suudavad läbi tungida ainult ioonid. Seepärast on toidulisandites parem kasutada ioniseeritud kaltsiumi, mitte kaltsiumkarbonaati (mida saadakse näiteks austrikarpidest), kuna viimane on halvemini seeditav ning võib neutraliseerida seedeensüüme. Vitamiinid aitavad kehal kaltsiumi omastada, seepärast on neid ka sellele preparaadile lisatud. D-vitamiin reguleerib kaltsiumi ja fosfaatide homöostaasi kehas – see tähendab, et D-vitamiinist sõltub suuresti toiduga saadud kaltsiumi ja fosfori hulk, mis imendub seedekulglast vereringesse. D-vitamiini puudus piirab kaltsiumi omastamist isegi siis, kui inimese toit on äärmiselt kaltsiumirikas. See võib viia luude demineraliseerumiseni. Lisaks mõjutab D-vitamiin ainevahetust ning keha loomulikku kaitsevõimet, seepärast suurendab D-vitamiini puudus infektsioonide ohtu. K-vitamiinil on seevastu oluline roll vere hüübimises, samuti mõjutab K-vitamiin olulisel määral kaltsiumi metabolismi ning luude normaalset kaltsifitseerumist. Toode sisaldab ka C-vitamiini, mis on võimas antioksüdant ning kaitseb vabade radikaalide eest. Lisaks kiirendab C-vitamiin lipiidide metabolismi ning mängib olulist rolli kollageeni sünteesis. Samuti tagab C-vitamiin kõhrkoe, luude ja hammaste normaalse arengu ning hoiab kapillaariseinu heas seisukorras. Ka E-vitamiin on tugev antioksüdant. Lisaks piirab E-vitamiin kahjuliku (LDL) kolesterooli oksüdeerumist, ennetades aterosklerootiliste naastude moodustumist. Samuti ennetab see vitamiin trombide moodustumist veresoontes. See TIENSi preparaat sisaldab ka A-vitamiini, mis on tõhus vananemist põhjustavaid vabu radikaale neutraliseeriv antioksüdant. A-vitamiin soodustab kollageeni sünteesi ning kiirendab rakkude ainevahetust. A-vitamiin mõjutab ka silmade pimedaga kohandumise võimet. Selle puudus põhjustab silma läbipaistva osa, sarvkesta, paksenemist. B-grupi vitamiinid mõjutavad aga ainevahetust ning seede- ja närvisüsteemi tööd. Lisaks on need vitamiinid olulised tervete juuste, naha ja hammaste saamiseks.

TOIME
Toidulisandi toimeained mõjutavad organismi mitmeti:
– kaltsium ning D- ja K-vitamiin – aitavad tagada kehale vajalikku kaltsiumitaset, mis tugevdab luid, ennetab osteoporoosi ning hoiab hammaste tervist,
– kaltsium ja D-vitamiin – mõjutavad positiivselt lihasfunktsioone,
– kaltsium ja K-vitamiin – tagavad normaalse vere hüübivuse,
– kaltsium leevendab allergia sümptomeid,
– kaltsium toetab närvisüsteemi normaalset tööd,
– E-, A- ja C-vitamiin – hoiavad nahka, juukseid ja küüsi hea tervise juures ning ennetavad vananemist,
– D-vitamiin – tugevdab keha loomulikku kaitsevõimet.

KASUTAMINE

Lahusta ½-1 kotike 100 ml umbes 40 ºC vees. Toidulisandit tuleks võtta 30 minutit enne söömist, üks kord päevas, eelistatult pärastlõunal.
Oluline teave
Preparaat ei sobi kasutamiseks alla 12-aastastele lastele. Kui arst kirjutab teile välja antibiootikumi, teavitage teda kaltsiumilisandi võtmisest, kuna see võib vähendada antibiootikumi omastatavust.
Kaltsiumi ületarvitamine on sama kahjulik kui selle puudus. Lisakaltsiumi võtmine tuleks arstiga läbi arutada, kuna näiteks neerukividega patsientidel võib kaltsiumi võtmine suurendada neerukivide moodustumist. Liigne kaltsium võib samuti piirata muude mineraalide, näiteks tsingi, magneesiumi, raua või fluori imendumist. Seepärast soovitatakse selliste toidulisandite tarvitamise vahele jätta 3-tunnine paus.

 

Shopping Cart