TIENS biokaltsiumi pulber lastele

Tootekood: T5 Kategooria:

KIRJELDUS

Laste kaltsiumivajadus sõltub vanusest. 1–3-aastaste laste toit peaks sisaldama 700 mg kaltsiumi päevas. 4–8-aastaste laste toit aga 1000 mg kaltsiumi päevas ning sellest vanemate laste ja teismeliste (9–18-aastaste) toit lausa 1300 ml (täiskasvanute päevanorm on 1000 mg). Laste suurenenud kaltsiumivajaduse tingib aktiivne kasvuperiood. Isegi kaltsiumirikas toit (piimatooted, kala, köögiviljad) ei pruugi alati piisavat kaltsiumikogust tagada. Näiteks klaasitäis piima katab 60% väikelapse kaltsiumivajadusest, kuid ainult 20% teismelise omast. Tasub märkida, et piisav kaltsiumi tarbimine lapse- ja noorukieas tasub end tulevikus ära, sest suurim luumass saavutatakse umbes 30. eluaastaks. Kaltsium tagab luude tugevuse ning vähendab luumurdude ja väiksemate kahjustuste riski. Lisaks on lapsepõlv hammaste kujunemise aeg. Kaltsiumipuudus e hüpokaltseemia tekitab organismi arengus ja toimimises mitmeid häireid, eriti just laste ja noorukite puhul (muuhulgas laste ebanormaalne luude areng, ebanormaalsed lihasfunktsioonid ja neurotransmissioon, ebanormaalne vere hüübimine ja seedeensüümide ebanormaalne talitlus). Seepärast on kasakaalustatud toitumine väga oluline, et kehal ei tekiks toimimise tugevdamiseks ja toetamiseks vajalike toitainete puudust.

 

KOOSTIS

Kaltsium on eluks hädavajalik element. See osaleb paljudes organismi funktsioonides, näiteks on sellel positiivne mõju seedeensüümide toimele ning normaalsele vere hüübimisele. Kaltsium tagab normaalsed lihasfunktsioonid ja neurotransmissiooni, kuid on eelkõige luude ja lihaste ehitusmaterjaliks.
D-vitamiin reguleerib kaltsiumi ja fosfaatide homöostaasi kehas, mis tähendab, et seedekulglast vereringesse jõudva kaltsiumi ja fosfori hulk sõltub suuresti sellest vitamiinist. D-vitamiini puudus piirab kaltsiumi omastamist isegi siis, kui inimese toit on äärmiselt kaltsiumirikas. See võib luud nõrgaks muuta. Lisaks on D-vitamiin kasulik, kuna toetab immuunsüsteemi normaalset funktsioneerimist ning aitab põletike vastu võidelda. D-vitamiin ennetab lastel rahhiidi teket. Kaltsiumipuuduse tuntud sümptomid on nõrgad luud ja haprad hambad.
Preparaat sisaldab ka C- ja A-vitamini, tsinki, rauda, piimapulbrit ning tauriini.

TOIME
– Preparaadi toimeained mõjutavad organismi mitmeti:
– lapsed ja noorukid saavad Biokaltsiumi pulbrist lastele kätte 45% oma igapäevasest kaltsiumivajadusest,
– kaltsium ja D-vitamiin aitavad kaasa laste tervete luude kasvamisele ning lihaste funktsioneerimisele;
– kaltsiumil on oluline roll hammaste ja luude tervise tagamisel, neurotransmissioonis ning energiavahetuses;
– D-vitamiin toetab immuunsüsteemi normaalseid funktsioone aga soodustab ka kaltsiumi ja fosfori normaalset imendumist;
– C-vitamiin soodustab normaalset kollageeni sünteesi luude, veresoonte, naha, hammaste, kõhrkoe ja igemete tervise toetamiseks;
– A-vitamiin aitab nahka ja limaskesti tervetena hoida;
– tsink toetab A-vitamiini normaalset metabolismi ning kaitseb rakke oksüdatiivse stressi eest.

KASUTAMINE

1–3-aastased lapsed: lahustada pool kotikest pooles klaasis soojas vees, tarvitada kord päevas õhtuti.
Üle 3-aastased lapsed: lahustada üks kotike pooles klaasis soojas vees, tarvitada korda päevas õhtuti.

Oluline teave
Preparaati võib võtta igapäevaselt või kasutada lastel ennetava vahendina kaks korda aastas 28-päevase kuurina, kevadel ja sügisel.
Soovitatav anda lastele aktiivsetel kasvuperioodidel ning hambumise ajal – need on suurenenud kaltsiumivajadusega perioodid.
Preparaat ei sobi alla 1-aastastele lastele.
Ei sobi laktoositalumatutele või seedesüsteemi häiretega lastele.

Shopping Cart